Ceel

Informacje ogólne Informacje dla pacjenta Dodatkowe informacje medyczne
Ceel
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Acidum ascorbicum+int-rac-α-Tocopherylis acetas (50mg+100mg)

Wskazania

Lek jest wskazany w profilaktyce chorób serca i miażdżycy naczyń krwionośnych, w skojarzeniu z profilaktyką niedoborów witaminy C.

Acidum ascorbicum+int-rac-α-Tocopherylis acetas (50mg+100mg)

Skład

1 tabletka powlekana zawiera 50 mg Acidum ascorbicum (kwasu as korbowego) (witamina C) i 100 mg int-rac-α-Tocopherylis acetas (all-rac-α-tokoferylu octanu) (Witamina E).

Działanie

Ceel jest lekiem złożonym, zawierającym witaminę E oraz witaminę C. Aktywność biologiczna witaminy E i witaminy C wynika przede wszystkim z ich właściwości antyoksydacyjnych. Połączenie tych witamin w jednym leku pozwala wykorzystać synergizm działania obu składników, oraz działanie ochronne witaminy C w stosunku do witaminy E. Dzięki temu mieszanina obu witamin skuteczniej hamuje peroksydację lipidów niż każda z witamin zastosowana osobno. Witamina E chroni przed utlenianiem inne witaminy, zwłaszcza witaminę A, oraz hormony i enzymy. Zapobiega tworzeniu się nadtlenków z nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamina E stabilizuje błony komórkowe i lizosomalne. Modeluje także biosyntezę prostaglandyn oraz agregację płytek krwi. Przypisuje się jej też istotną rolę w ochronie organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych. Witamina C jest związkiem niezbędnym w procesach oksydoredukcyjnych, w syntezie katecholamin i innych przemianach metabolicznych zachodzących w komórkach organizmu. Preparat może mieć działanie wspomagające w leczeniu chorych z podwyższonym stężeniem frakcji LDL cholesterolu, zwłaszcza po zawale serca.

Wskazania

Lek jest wskazany w profilaktyce chorób serca i miażdżycy naczyń krwionośnych, w skojarzeniu z profilaktyką niedoborów witaminy C.

Przeciwskazania

Nie należy stosować tabletek jeśli występują: nadwrażliwość na składniki preparatu, niedobór witaminy K (możliwość wystąpienia krwawień), zaburzenia procesu wchłaniania jelitowego.

Grupa terapeutyczna

Witaminy i związki mineralne

Opakowanie

20, 30 lub 60 tabletek

Forma

Tabletki

Status administracyjno-prawny

Lek bez recepty

Brak